• dvd_header.png
  • fitclub_header.png
  • stott_header.png
  • stroje_header.png

Novinky na Váš email

Chcete zasílat aktuální informace včas? Nechte si zasílat náš newsletter.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kontakty

Valerie Peclová
Jírova 2201/21
Brno, 62800
e-mail: info@fitclubvalerie.cz
tel: 775 629 862
IČ: 67582915

SFbBox by smarthappybirthdaywishes.com

 

 

 

 

Stott Pilates

Je kanadská celosvětově uznávaná mezinárodní škola pilates (www.merrithew.com) Využívá principy cvičení obsahující informace z biomechaniky a rehabilitace. Poznatky z původní koncepce, kterou zpracoval Joseph Pilates a která z dnešního hlediska působí abstraktně, znovu spojil tým fyzioterapeutů a profesionálů Sott pilates v jedinečnou formu cvičení a utvořili z ní komplexní, systematický a moderní přístup k původnímu učení.

Využívá v každé pozici „Pět základních zásad Stott pilates“

 Jejich dodržování zajistí uplatňování biomechanických zásad nejvhodnějším způsobem při všech cvičení.

  • Dýchání

  • Stabilizace pánve

  • Stabilizace hrudního koše

  • Stabilizace lopatek

  • Stabilizace hlavy a krční páteře

Neutrální postavení páteře = nejbezpečnější a nejsilnější pozice pro páteř a tělo v pohybu. Zodpovědné za ni jsou hluboké svaly HSS.

HSS = hluboký stabilizační systém (hluboké břišní svaly – transversus abdominis, hluboké zádové svaly – multifidus, svaly pánevního dna a hlavní dýchací sval – bránice.


Rozdíl mezi jógou a pilates

V některých ohledech jsou si podobné. Jsou to typy pohybu body and mind / propojení těla s myslí / = hluboké dýchání, dlouhé pohyby.

Rozdílem je, že jóga vyžaduje přechod z jedné statické pozice do druhé. Pilates protéká sérií pohybů, které jsou dynamičtější, systematické, cílem je posílit posturální svaly, pracuje se svaly kolem kloubů a páteře.

 

Rozdíl mezi Stott pilates a dalšími školami pilates ve světě a v ČR

 

Stott obsahuje moderní cvičební zásady, včetně současného myšlení. Některé školy pilates prosazují 80 let staré poznatky, zatímco Stott je určen k obnovení křivky páteře a využívá svaly kolem kloubů. Nabízí více modifikací pro různé stupně pokročilostí klientů a využívá řady pomůcek k dosažení správného tréninku.

 

Proč jsem si vybrala Stott pilates ? 

 

Protože tato metoda se adaptuje na klienta, ne klienat na metodu, jak je tomu u tradičních metod pilates. Stott pilates využívá stále nových výzkumů z oblasti biomechaniky, fiziologie a kinezilogie. Stott pilates mi dává odpovědi, jak mají svaly správně pracovat - při cvičení necítím klouby, ale svaly. Pracuje s klienty tak, aby pochopili pohyby svého těta a jak jejich tělo funguje. Umím teď svým klientům pomoci i při specifických problémech.

 

Proč cvičím pilates ?
 

Chci mít funkční tělo a rovnou páteř i v 80 letech, chci mít dlouhý a aktivní život, bez omezení dělat každodenní činnosti, bez bolesti sportovat – lyžovat, běhat, lézt po stromech. Nechci, aby mě bolest omezovala a nedovolovala mi dělat věci, pohyby a činnosti, které mám ráda. Po čtyřech porodech mám funkční pánevní dno a díky pilates už opět aktivní transversus – „korzetový „ břišní sval. Moje rovná a bolestivá hrudní páteř se dostává do svého přirozeného kyfotického zakřivení a bolesti této oblasti páteře mizí. Zmizelo klikání, křupání v kyčlích, moje kolena jsou stabilní a nikam mi za svého kloubního pouzdra neutíkají. Cítím ty svaly, které chci trénovat, nikoliv jejich sousední klouby. Mám volnost v pohybu v běžných denních činnostech a fungující a funkční tělo a pohybový aparát mi dovoluje věnovat se různým sportům, bez omezení.

  Mladá páteř -  mladý obličej – mladé myšlení.